Προβλέψεις Σπορ

Stadium Background

MFC Metalurh Zaporizhya vs Oleksandriya 2 - H2H Analysis, Preview & Predictions

Ukraine Ukraine

Druha Liga Slavutych-Arena, Zaporizhia
Σάβ 17 Οκτ 2026
VS
09:45 π.μ.
Η Πρόβλεψή μας

Περίληψη Αγώνα

MFC Metalurh Zaporizhya host Oleksandriya 2 in the Druha Liga. Little to choose between these two on current form. Recent numbers: MFC Metalurh Zaporizhya at 0.76 goals for, 1.97 against; Oleksandriya 2 at 1.19 for, 1.15 against. Head-to-head, MFC Metalurh Zaporizhya have won 0 to Oleksandriya 2's 0, with 2 draws. They last met on 9 Αυγ 2026, ending 0:0. The numbers (0.88 xG vs 1.38) point toward Oleksandriya 2. The model's pick is Home (1) to win or Over 2.5 goals.

Πιθανότητες Νίκης

Προκύπτει από 10.000 προσομοιώσεις φόρμας και έδρας

40%
MFC Metalurh Zaporizhya
33%
Ισοπαλίες
27%
Oleksandriya 2
Πρόβλεψη ισοπαλίας: 33% Φαβορί: MFC Metalurh Zaporizhya

Σιγουριά Μοντέλου

Συνολικός δείκτης σιγουριάς

70% / Μεσαίο Σιγουριάς
  • MFC Metalurh Zaporizhya haven't matched Oleksandriya 2's recent run of results.
  • 40% — that's where the model lands on MFC Metalurh Zaporizhya taking it.
  • Regular Druha Liga form gives a decent read on both sides.
  • Η υψηλή αποτελεσματικότητα δείχνει παιχνίδι με πολλά γκολ (Πιθανότητα Over 2.5: 78%).

Πιθανότητες Γκολ

Εκτιμήσεις για αγορές γκολ βάσει ιστορικού xG

Over 0.5 Γκολ 92%
Over 1.5 Γκολ 82%
Over 2.5 Γκολ 78%
Over 3.5 Γκολ 25.5%
Over 4.5 Γκολ 11%
Να Σκοράρουν και οι Δύο (G/G) 71%
MFC Metalurh Zaporizhya Να μην δεχτεί γκολ 17%
Oleksandriya 2 Να μην δεχτεί γκολ 17%

Ανάλυση Πρόσφατης Φόρμας

Μέσοι όροι ανά αγώνα

Στατιστικό MFC Metalurh Zaporizhya Oleksandriya 2
Αγώνες 29 27
Νίκες 5 9
Ισοπαλίες 7 8
Ήττες 17 10
Γκολ που Σημειώθηκαν 0.76 1.19
Γκολ που Δέχτηκαν 1.97 1.15
Expected Goals (xG) 0.88 1.38
Expected Goals Conceded (xGA) 1.10 1.40

H2H

Ιστορικά ποσοστά επιτυχίας στις βασικές αγορές

9 Αυγ 2026 Druha Liga
Oleksandriya 2 vs MFC Metalurh Zaporizhya
0:0
20 Ιουλ 2024 Club Friendly
Oleksandriya 2 vs MFC Metalurh Zaporizhya
2:2

Δείκτης Momentum SokaPicks

Δείκτης απόδοσης συνυπολογίζοντας κούραση & αντίπαλο (0-100)

MFC Metalurh Zaporizhya 39 / 100
Oleksandriya 2 28 / 100
Πώς υπολογίζεται: Σταθμισμένος τύπος από φόρμα (60%), διαφορά γκολ (20%), έδρα (10%) και απουσίες (10%).

Δείκτης Ικανότητας Επίθεσης & Άμυνας

ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΜΥΝΑ KATOXH ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ
MFC Metalurh Zaporizhya Oleksandriya 2

Πρόβλεψη Μοντέλου

Προσομοιωμένα σκορ και βασικές αγορές

Κύρια Επιλογή MFC Metalurh Zaporizhya Win (1)
Δεύτερη Επιλογή Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 2:1
BTTS Αποτέλεσμα Yes (GG)
Over/Under Επιλογή Over 2.5

Έξυπνα Insights

Ιστορικές τάσεις που εντοπίστηκαν αυτόματα

Oleksandriya 2's defensive record shows goals conceded in 74% of 27 matches.

Games between these two average 2.00 goals.

MFC Metalurh Zaporizhya's goal record stands at 52% scoring rate across 29 recent games.

Recent resilience: MFC Metalurh Zaporizhya stayed unbeaten in 2 of the last 5 games.

Τάσεις Σκοραρίσματος

MFC Metalurh Zaporizhya VS Oleksandriya 2
1 Γκολ που Σημειώθηκαν 1
1.75 Γκολ που Δέχθηκαν 0.75
75% Over 1.5 63%
75% Over 2.5 25%
38% Over 3.5 13%

Recent Form & Match History

MFC Metalurh Zaporizhya

(Home)
09 Oct
MFC Metalurh Zaporizhya
1 : 0
SC Poltava 2
04 Oct
MFC Metalurh Zaporizhya
1 : 2
Karbon Cherkasy
27 Sept
Atlet Kiev
2 : 3
MFC Metalurh Zaporizhya
20 Sept
MFC Metalurh Zaporizhya
1 : 2
Lozova
29 Aug
Rebel Kyiv
2 : 1
MFC Metalurh Zaporizhya
Page 1 of 6

Oleksandriya 2

(Away)
03 Oct
SC Poltava 2
1 : 0
Oleksandriya 2
18 Sept
Karbon Cherkasy
2 : 2
Oleksandriya 2
12 Sept
Oleksandriya 2
1 : 1
Rebel Kyiv
04 Sept
Atlet Kiev
2 : 0
Oleksandriya 2
30 Aug
Oleksandriya 2
3 : 0
Penuel Kryvyi Rih
Page 1 of 6

League Standings (Group 1)

Pos Team P W D L GD Pts
1 Bratslav Vinnytsia 9 7 2 0 25:8 23
2 Nyva Vinnytsya 8 4 3 1 14:8 15
3 Dnister Zalishchyky 8 4 2 2 16:13 14
4 FC Podillya Khmelnytskyi 9 4 1 4 16:19 13
5 FC Vilkhivtsi 9 3 3 3 11:13 12
6 Nyva Ternopil 2 9 3 1 5 8:15 10
7 Skala 1911 8 2 2 4 8:13 8
8 Dinaz Vyshgorod 8 1 4 3 12:18 7
9 Rukh Lviv 8 1 0 7 13:16 3
Promotion - Persha Liga 2027/2028 (Main)

League Standings (Group 2)

Pos Team P W D L GD Pts
1 Karbon Cherkasy 8 4 3 1 13:9 15
2 Lozova 8 4 1 3 9:9 13
3 Atlet Kiev 8 3 3 2 16:12 12
4 SC Poltava 2 9 3 2 4 5:7 11
5 Rebel Kyiv 8 3 2 3 15:15 11
6 Oleksandriya 2 8 2 4 2 8:7 10
7 Trostyanets 7 2 4 1 8:5 10
8 MFC Metalurh Zaporizhya 8 2 3 3 9:10 9
9 Penuel Kryvyi Rih 8 1 2 5 6:15 5
Promotion - Persha Liga 2027/2028 (Main)