Sport Picks

Stadium Background

Drava vs Ljutomer

Slovenia Slovenia

3. SNL - East 2025/2026
lør. 2. mai 2026
VS
03:00 p.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Drava host Ljutomer in the 3. SNL - East 2025/2026. Neither defense has been convincing lately, which should mean goals. Drava have averaged 0.89 scored and 1.56 conceded recently, against Ljutomer's 1.52 scored and 2.15 conceded. Head-to-head, Drava have won 3 to Ljutomer's 0, with 2 draws. They last met on 2. mai 2026, ending 0:0. xG projections (1.85 - 1.86) back Drava to edge this. Over 2.5 looks the sharpest market angle here.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

22%
Drava
28%
Uavgjort
50%
Ljutomer
Uavgjort-prognose: 28% Favoritt: Ljutomer

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

76% / Høy Sikkerhet
  • Ljutomer carry the better recent record into this one.
  • 50% — that's where the model lands on Ljutomer taking it.
  • Regular 3. SNL - East 2025/2026 form gives a decent read on both sides.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 78%).

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 92%
Over 1.5 Mål 82%
Over 2.5 Mål 78%
Over 3.5 Mål 37.5%
Over 4.5 Mål 17%
Begge lag scorer (BTTS) 73.4%
Drava Rent bur 10%
Ljutomer Rent bur 10%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Drava Ljutomer
Kamper Spilt 9 27
Seire 1 5
Uavgjort 3 8
Tap 5 14
Mål Scoret 0.89 1.52
Mål Sluppet Inn 1.56 2.15
Forventede Mål (xG) 1.85 1.86
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

2. mai 2026 3. SNL - East
Drava vs Ljutomer
0:0
18. okt. 2025 3. SNL - East
Ljutomer vs Drava
0:0
30. mars 2024 3. SNL - East
Ljutomer vs Drava
1:3
16. sep. 2023 3. SNL - East
Drava vs Ljutomer
7:0
22. apr. 2023 3. SNL - East
Ljutomer vs Drava
1:2

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Drava 22 / 100
Ljutomer 47 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Drava Ljutomer

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Ljutomer Win (2)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 1:2
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Ljutomer has conceded goals in 85% of their last 27 outings.

Drava's goal record stands at 67% scoring rate across 9 recent games.

Games between these two average 2.80 goals.

Drava has registered 3 games unbeaten in their last 5 outings.

Måltrender

Drava VS Ljutomer
0 Mål scoret 2.63
0 Mål sluppet inn 2.5
0% Over 1.5 75%
0% Over 2.5 75%
0% Over 3.5 75%

Recent Form & Match History

Drava

(Home)
13 Sept
Drava
1 : 0
Zavrc
06 Sept
Race
1 : 0
Drava
30 Aug
Drava
0 : 1
Podvinci
23 Aug
Fuzinar
1 : 1
Drava
16 Aug
Drava
2 : 2
SD Videm
Page 1 of 2

Ljutomer

(Away)
29 Aug
Ljutomer
3 : 0
Sampion Celje
22 Aug
Odranci
3 : 1
Ljutomer
15 Aug
Ljutomer
3 : 0
Dobrovce
23 May
Ljutomer
6 : 4
SD Videm
16 May
Dobrovce
3 : 3
Ljutomer
Page 1 of 6

League Standings

Pos Team P W D L GD Pts
1 SD Videm 24 16 4 4 58:32 52
2 NK Brezice 24 15 5 4 43:25 50
3 Korotan Prevalje 24 11 6 7 37:34 39
4 NK Carda Martjanci 24 11 4 9 49:39 37
5 Fuzinar 24 10 6 8 50:33 36
6 Hajdina 24 10 5 9 29:31 35
7 Zavrc 24 10 3 11 31:37 33
8 NK Smartno 24 9 6 9 38:36 33
9 Podvinci 24 8 6 10 26:28 30
10 Race 24 6 10 8 28:30 28
11 Rogaska 24 6 8 10 32:36 26
12 Ljutomer 24 3 9 12 35:53 18
13 Dobrovce 24 3 4 17 22:64 13
14 Drava 0 0 0 0 0:0 0
Promotion - 2. SNL (Main)