Sport Picks

Stadium Background

Renova vs Tikves

North Macedonia North Macedonia

1. MFL 2022/2023 Ecolog Arena, Tetovo
lør. 15. okt. 2022
VS
12:00 p.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Renova host Tikves in the 1. MFL 2022/2023. Neither defense has been convincing lately, which should mean goals. Recent numbers: Renova at 1.25 goals for, 1.13 against; Tikves at 2.06 for, 1.77 against. Head-to-head, Renova have won 2 to Tikves's 0, with 3 draws. They last met on 8. mars 2023, ending 0:0. Model xG sits at 1.92 vs 1.30, favoring Renova. AI goal market prediction: Over 2.5, BTTS: GG.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

13%
Renova
17%
Uavgjort
70%
Tikves
Uavgjort-prognose: 17% Favoritt: Tikves

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

88% / Svært Høy Sikkerhet
  • Look at the last few games and Tikves come out ahead of Renova on wins alone.
  • Tikves are the model's pick here, at 70%.
  • Regular 1. MFL 2022/2023 form gives a decent read on both sides.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 78%).

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 92%
Over 1.5 Mål 82%
Over 2.5 Mål 78%
Over 3.5 Mål 31.5%
Over 4.5 Mål 14%
Begge lag scorer (BTTS) 69%
Renova Rent bur 19%
Tikves Rent bur 10%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Renova Tikves
Kamper Spilt 8 31
Seire 3 13
Uavgjort 2 6
Tap 3 12
Mål Scoret 1.25 2.06
Mål Sluppet Inn 1.13 1.77
Forventede Mål (xG) 1.92 1.30
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

8. mars 2023 1. MFL
Tikves vs Renova
0:0
15. okt. 2022 1. MFL
Renova vs Tikves
0:0
4. mai 2022 1. MFL
Tikves vs Renova
0:1
8. des. 2021 1. MFL
Renova vs Tikves
1:1
12. sep. 2021 1. MFL
Tikves vs Renova
0:2

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Renova 16 / 100
Tikves 65 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Renova Tikves

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Tikves Win (2)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 1:2
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Renova scored in 63% of their last 8 games.

Tikves has conceded goals in 77% of their last 31 outings.

Solid form: Renova remains unbeaten in 4 of 5 recent matches.

Historical meetings average 1.00 goals per match.

Måltrender

- VS Tikves
0 Mål scoret 1.5
0 Mål sluppet inn 2.63
0% Over 1.5 100%
0% Over 2.5 88%
0% Over 3.5 63%

Recent Form & Match History

Renova

(Home)
14 Sept
Ljuboten Tetovo
3 : 0
Renova
15 May
Borec
1 : 5
Renova
08 May
Renova
2 : 0
FK Skopje
04 May
Tikves
0 : 1
Renova
01 May
Renova
1 : 1
Struga
Page 1 of 2

Tikves

(Away)
31 Aug
Tikves
1 : 1
Vardar
21 Aug
FK Skopje
1 : 1
Tikves
15 Aug
Tikves
0 : 1
Shkendija Haracine
08 Aug
Bashkimi
0 : 5
Tikves
24 Jul
Tikves
5 : 1
Arsimi
Page 1 of 7

League Standings

Pos Team P W D L GD Pts
1 Struga 30 20 8 2 53:19 68
2 Shkupi 30 17 7 6 62:27 58
3 Shkendija Tetovo 30 16 9 5 43:23 57
4 Sileks 30 13 9 8 41:34 48
5 Bregalnica Stip 30 10 11 9 33:34 41
6 Tikves 30 11 7 12 40:37 40
7 Makedonija GP 30 10 9 11 37:33 39
8 Rabotnicki 30 11 4 15 37:48 37
9 Brera Strumica 30 6 10 14 34:38 28
10 FK Skopje 30 4 10 16 17:44 22
11 Pobeda 30 3 4 23 18:78 13
12 Renova 0 0 0 0 0:0 0
Promotion - Champions League 2023/2024 (Qualification)
Promotion - Europa Conference League 2023/2024 (Qualification)
Promotion - Europa Conference League 2023/2024 (Qualification)
Relegation - 1. MFL 2022/2023 (Relegation)
Relegation - 2. MFL 2023/2024 (Main)