Sport Picks

Stadium Background

Sankara Nationals FC vs Yapei

Ghana Ghana

Division One League
Vårt Tips

Kampsammendrag

The Division One League game between Sankara Nationals FC and Yapei finished 2-1, a result that aligned with the model's pre-match lean toward Sankara Nationals FC.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

31%
Sankara Nationals FC
40%
Uavgjort
29%
Yapei
Uavgjort-prognose: 40% Favoritt: Draw

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

66% / Middels Sikkerhet
  • Look at the last few games and Yapei come out ahead of Sankara Nationals FC on wins alone.
  • Model puts this one close, with a 40% draw probability.
  • This is a straightforward league game — the season-long numbers should hold up.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 78%).
  • These two have met 4 times recently and Sankara Nationals FC have taken 3 of them.

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 99%
Over 1.5 Mål 88%
Over 2.5 Mål 78%
Over 3.5 Mål 70%
Over 4.5 Mål 32%
Begge lag scorer (BTTS) 71%
Sankara Nationals FC Rent bur 18%
Yapei Rent bur 10%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Sankara Nationals FC Yapei
Kamper Spilt 28 30
Seire 9 12
Uavgjort 10 5
Tap 9 13
Mål Scoret 1.25 1.63
Mål Sluppet Inn 1 1.5
Forventede Mål (xG) 1.25 1.63
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.00 1.50

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

4. apr. 2026 Division One League
Sankara Nationals FC vs Yapei
2:1
25. jan. 2026 Division One League
Yapei vs Sankara Nationals FC
1:0
13. des. 2025 Division One League
Sankara Nationals FC vs Yapei
2:0
11. okt. 2025 Division One League
Yapei vs Sankara Nationals FC
0:1

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Sankara Nationals FC 32 / 100
Yapei 28 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Sankara Nationals FC Yapei

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Draw (X)
Sekundærtips Over 2.5 Goals & BTTS Yes
Correct Score 2:2
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Defensive concern: Yapei conceded in 80% of 30 recent games.

Sankara Nationals FC's goal record stands at 71% scoring rate across 28 recent games.

Games between these two average 1.75 goals.

Sankara Nationals FC went unbeaten in 3 of their last 5 games.

Måltrender

Sankara Nationals FC VS Yapei
1.25 Mål scoret 1.63
1 Mål sluppet inn 1.5
88% Over 1.5 88%
38% Over 2.5 63%
13% Over 3.5 25%

Recent Form & Match History

Sankara Nationals FC

(Home)
02 May
Sankara Nationals FC
2 : 0
TF Exponential FC
26 Apr
Tamale City
2 : 2
Sankara Nationals FC
11 Apr
Northern City
3 : 2
Sankara Nationals FC
04 Apr
Sankara Nationals FC
2 : 1
Yapei
29 Mar
Wa Power
2 : 0
Sankara Nationals FC
Page 1 of 6

Yapei

(Away)
02 May
Yapei
2 : 0
Bolga AllStars
25 Apr
TF Exponential FC
1 : 0
Yapei
12 Apr
Yapei
2 : 1
Tamale City
04 Apr
Sankara Nationals FC
2 : 1
Yapei
28 Mar
Northern City
3 : 2
Yapei
Page 1 of 6

League Standings (Group 1)

PosTeamPWDLGDPts
1Ashanti30204647:2264
2Ebusua301410638:2352
3Nsuopun Fidelity FC301631141:2851
4Sefwi All Stars301521330:3347
5Pac Academy30129933:2845
6Rospak301281042:3344
7Future Stars301271134:3643
8King Faisal301171233:3340
9Skyy301161339:3239
10Ebony FC30912925:2939
11Soccer Intellectuals301081223:3038
12New Edubiase30813928:2837
13Elmina Sharks301071330:3337
14Police National301051525:3235
15Eleven30781519:4629
16UCC Youngsters30651931:5223
Promotion - Premier League (Main)
Promotion - Division One League (Promotion - Play Offs)
Relegation - Division One League (Relegation - Play Offs)

League Standings (Group 2)

PosTeamPWDLGDPts
1Port City30198346:1765
2Semper FI FC30177645:2258
3Attram de Visser30166845:2354
4WAFA301281033:3344
5True Democracy301191034:2942
6Home Stars301012824:2142
7Great Olympics301181130:3241
8Hakla SC301091136:3539
9Nania30912921:2439
10International Allies301081238:3838
11Golden Kick301081228:3438
12Okwawu United301081233:4138
13Accra Lions309101134:3437
14Golden Warriors30971438:4334
15Na God30971437:4534
16Great Ambitions30252316:6711
Promotion - Premier League (Main)
Promotion - Division One League (Promotion - Play Offs)
Relegation - Division One League (Relegation - Play Offs)

League Standings (Group 3)

PosTeamPWDLGDPts
1Tamale City281510339:2455
2Real Tamale28138738:2147
3Wa Power281261034:3142
4Sankara Nationals FC28910931:3537
5Yapei281051334:3535
6Bolga AllStars28971240:4534
7Northern City28951442:4432
8TF Exponential FC28751624:4726
Promotion - Premier League (Main)
Promotion - Division One League (Promotion - Play Offs)
Relegation - Division One League (Relegation - Play Offs)

League Standings (Group 4)

PosTeamPWDLGDPts
1Debibi United28193653:1960
2VC Warriors28137843:2846
3KAC Soccer281351039:3144
4Dormaa Unity281411357:5143
5Mighty Royals281341147:4543
6Techiman Liberty28118939:3941
7Berekum Arsenal28841642:5728
8Legon Cities28422226:7614
Promotion - Premier League (Main)
Promotion - Division One League (Promotion - Play Offs)
Relegation - Division One League (Relegation - Play Offs)