Sport Picks

Stadium Background

Vanspor FK vs Umraniyespor - H2H Analysis, Preview & Predictions

Tyrkia Tyrkia

1. Lig Spor Toto Akhisar Stadium, Akhisar
søn. 18. okt. 2026
VS
01:00 p.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Vanspor FK host Umraniyespor in the 1. Lig. Recent head-to-head results give a strong hint here. Recent numbers: Vanspor FK at 1.18 goals for, 1.64 against; Umraniyespor at 1.21 for, 1.28 against. Head-to-head, Vanspor FK have won 1 to Umraniyespor's 3, with 0 draws. They last met on 19. apr. 2026, ending 1:2. Model xG sits at 1.13 vs 1.50, favoring Umraniyespor. AI prediction: Away (2) Win — correct score tipped at 1-2.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

31%
Vanspor FK
39%
Uavgjort
30%
Umraniyespor
Uavgjort-prognose: 39% Favoritt: Draw

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

65% / Middels Sikkerhet
  • Umraniyespor carry the better recent record into this one.
  • 39% chance of a draw — the model doesn't see a clear favorite.
  • Regular 1. Lig form gives a decent read on both sides.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 78%).
  • Umraniyespor have won 3 of the last 4 meetings between these two.

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 92%
Over 1.5 Mål 82%
Over 2.5 Mål 78%
Over 3.5 Mål 25.5%
Over 4.5 Mål 11%
Begge lag scorer (BTTS) 71.4%
Vanspor FK Rent bur 16%
Umraniyespor Rent bur 13%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Vanspor FK Umraniyespor
Kamper Spilt 28 29
Seire 7 8
Uavgjort 7 8
Tap 14 13
Mål Scoret 1.18 1.21
Mål Sluppet Inn 1.64 1.28
Forventede Mål (xG) 1.13 1.50
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

19. apr. 2026 1. Lig
Umraniyespor vs Vanspor FK
1:2
14. des. 2025 1. Lig
Vanspor FK vs Umraniyespor
0:1
25. mars 2012 3. Lig Group 1
Umraniyespor vs Vanspor FK
2:1
22. des. 2011 3. Lig Group 1
Vanspor FK vs Umraniyespor
0:1

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Vanspor FK 31 / 100
Umraniyespor 30 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Vanspor FK Umraniyespor

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Umraniyespor Win (2)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 1:2
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Umraniyespor has conceded goals in 76% of their last 29 outings.

H2H data points to 2.00 goals as a typical output.

Umraniyespor lost 3 of their last 5 games.

Vanspor FK found the back of the net in 57% of recent matches (28 games).

Måltrender

Vanspor FK VS Umraniyespor
1 Mål scoret 0.88
2.13 Mål sluppet inn 1.25
100% Over 1.5 63%
50% Over 2.5 38%
38% Over 3.5 13%

Recent Form & Match History

Vanspor FK

(Home)
09 Oct
Vanspor FK
0 : 2
Bandirmaspor
20 Sept
Antalyaspor
3 : 0
Vanspor FK
12 Sept
Vanspor FK
1 : 1
Keciorengucu
06 Sept
Muglaspor
2 : 2
Vanspor FK
02 Sept
Vanspor FK
0 : 2
Batman Petrolspor
Page 1 of 6

Umraniyespor

(Away)
09 Oct
Umraniyespor
1 : 1
Sariyer
18 Sept
Bandirmaspor
0 : 1
Umraniyespor
12 Sept
Umraniyespor
1 : 2
Antalyaspor
05 Sept
Pendikspor
1 : 0
Umraniyespor
01 Sept
Umraniyespor
0 : 1
Muglaspor
Page 1 of 6

League Standings

Pos Team P W D L GD Pts
1 Kayserispor 8 6 1 1 15:3 19
2 Bursaspor 8 6 1 1 16:7 19
3 Keciorengucu 9 4 4 1 19:10 16
4 Igdir FK 8 5 1 2 12:7 16
5 Batman Petrolspor 8 5 1 2 15:13 16
6 Antalyaspor 9 5 0 4 15:13 15
7 Sariyer 9 4 3 2 12:10 15
8 Bandirmaspor 9 3 4 2 14:5 13
9 Mardin 1969 8 3 3 2 9:5 12
10 F. Karagumruk 8 3 3 2 12:11 12
11 Sivasspor 9 2 5 2 13:12 11
12 Muglaspor 8 2 5 1 8:7 11
13 Pendikspor 9 2 4 3 11:17 10
14 Manisa FK 8 2 3 3 12:12 9
15 Bodrumspor 9 1 5 3 7:8 8
16 Umraniyespor 9 1 4 4 7:10 7
17 Erokspor 8 0 5 3 4:10 5
18 Istanbulspor AS 8 1 2 5 7:19 5
19 Vanspor FK 9 1 3 5 8:19 4
20 Boluspor 9 0 1 8 3:21 1
Promotion - Super Lig 2027/2028 (Main)
Promotion - 1. Lig (Play Offs)
Promotion - 1. Lig (Play Offs)