Sport Picks

Stadium Background

Alta vs Skjetten - H2H Analysis, Preview & Predictions

Norway Norway

Division 3 - Group 5 Finnmarkshallen, Alta
søn. 25. okt. 2026
VS
01:00 p.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Alta host Skjetten in the Division 3 - Group 5. Neither defense has been convincing lately, which should mean goals. Skjetten have shipped 2.17 goals a game lately, while Alta have conceded 1.67 and scored 2.53. Head-to-head, Alta have won 0 to Skjetten's 0, with 1 draws. They last met on 20. juni 2026, ending 1:1. The numbers (2.94 xG vs 1.81) point toward Alta. Over 2.5 looks the sharpest market angle here.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

90%
Alta
6%
Uavgjort
4%
Skjetten
Uavgjort-prognose: 6% Favoritt: Alta

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

95% / Svært Høy Sikkerhet
  • Look at the last few games and Alta come out ahead of Skjetten on wins alone.
  • Win probability leans Alta's way, sitting at 90%.
  • Regular Division 3 - Group 5 form gives a decent read on both sides.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 84%).

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 99%
Over 1.5 Mål 94%
Over 2.5 Mål 84%
Over 3.5 Mål 63%
Over 4.5 Mål 28%
Begge lag scorer (BTTS) 80.2%
Alta Rent bur 11%
Skjetten Rent bur 10%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Alta Skjetten
Kamper Spilt 30 29
Seire 15 10
Uavgjort 7 5
Tap 8 14
Mål Scoret 2.53 2.07
Mål Sluppet Inn 1.67 2.17
Forventede Mål (xG) 2.94 1.81
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

20. juni 2026 Division 3 - Group 5
Skjetten vs Alta
1:1

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Alta 83 / 100
Skjetten 10 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Alta Skjetten

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Alta Win (1)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 2:1
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Alta's goal record stands at 83% scoring rate across 30 recent games.

Skjetten's defensive record shows goals conceded in 90% of 29 matches.

H2H data points to 2.00 goals as a typical output.

Alta went unbeaten in 4 of their last 5 games.

Måltrender

Alta VS Skjetten
3.25 Mål scoret 2.63
1 Mål sluppet inn 2.63
88% Over 1.5 100%
75% Over 2.5 100%
38% Over 3.5 88%

Recent Form & Match History

Alta

(Home)
10 Oct
Alta
2 : 1
Skjervoy
03 Oct
Ulfstind
0 : 2
Alta
27 Sept
Alta
8 : 3
Lillestrom 2
21 Sept
Alta
2 : 0
Stromsgodset 2
16 Sept
Alta
1 : 2
Tromso
Page 1 of 6

Skjetten

(Away)
11 Oct
Stromsgodset 2
5 : 1
Skjetten
06 Oct
Skjetten
3 : 4
Kongsvinger 2
27 Sept
Bossekop
0 : 3
Skjetten
22 Sept
Skjetten
6 : 1
Skjervoy
19 Sept
Harstad
3 : 1
Skjetten
Page 1 of 6