Sport Picks

Stadium Background

Harstad vs Stromsgodset 2 - H2H Analysis, Preview & Predictions

Norway Norway

Division 3 - Group 5
søn. 1. nov. 2026
VS
11:00 a.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Harstad host Stromsgodset 2 in the Division 3 - Group 5. Neither defense has been convincing lately, which should mean goals. Recent numbers: Harstad at 3.1 goals for, 1.59 against; Stromsgodset 2 at 1.93 for, 2.46 against. Past meetings favor Stromsgodset 2 slightly — 1-3-1 in wins/losses/draws. They last met on 13. juni 2026, ending 2:2. Model xG sits at 2.38 vs 1.94, favoring Harstad. AI goal market prediction: Over 2.5, BTTS: GG.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

90%
Harstad
6%
Uavgjort
4%
Stromsgodset 2
Uavgjort-prognose: 6% Favoritt: Harstad

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

95% / Svært Høy Sikkerhet
  • Look at the last few games and Harstad come out ahead of Stromsgodset 2 on wins alone.
  • Harstad are the model's pick here, at 90%.
  • This is a straightforward league game — the season-long numbers should hold up.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 79%).

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 92%
Over 1.5 Mål 82%
Over 2.5 Mål 79%
Over 3.5 Mål 63%
Over 4.5 Mål 28%
Begge lag scorer (BTTS) 80.6%
Harstad Rent bur 10%
Stromsgodset 2 Rent bur 10%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Harstad Stromsgodset 2
Kamper Spilt 29 28
Seire 16 9
Uavgjort 4 4
Tap 9 15
Mål Scoret 3.1 1.93
Mål Sluppet Inn 1.59 2.46
Forventede Mål (xG) 2.38 1.94
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

13. juni 2026 Division 3 - Group 5
Stromsgodset 2 vs Harstad
2:2
31. juli 2022 Division 3 - Group 6
Stromsgodset 2 vs Harstad
3:0
18. juni 2022 Division 3 - Group 6
Harstad vs Stromsgodset 2
2:6
2. sep. 2013 Division 2 - Group 2
Harstad vs Stromsgodset 2
4:2
21. mai 2013 Division 2 - Group 2
Stromsgodset 2 vs Harstad
2:1

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Harstad 83 / 100
Stromsgodset 2 10 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Harstad Stromsgodset 2

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Harstad Win (1)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 2:1
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Harstad scored in 93% of their last 29 games.

Defensive concern: Stromsgodset 2 conceded in 96% of 28 recent games.

Games between these two average 4.80 goals.

Recent resilience: Harstad stayed unbeaten in 4 of the last 5 games.

Måltrender

Harstad VS Stromsgodset 2
2.5 Mål scoret 2.38
1.5 Mål sluppet inn 2.25
75% Over 1.5 88%
75% Over 2.5 75%
63% Over 3.5 63%

Recent Form & Match History

Harstad

(Home)
17 Oct
Harstad
6 : 1
Alta
11 Oct
Fauske Sprint
2 : 4
Harstad
04 Oct
Harstad
2 : 2
Skedsmo
27 Sept
Kongsvinger 2
2 : 1
Harstad
19 Sept
Harstad
3 : 1
Skjetten
Page 1 of 6

Stromsgodset 2

(Away)
11 Oct
Stromsgodset 2
5 : 1
Skjetten
04 Oct
Lillestrom 2
3 : 3
Stromsgodset 2
27 Sept
Stromsgodset 2
2 : 4
Floya
21 Sept
Alta
2 : 0
Stromsgodset 2
14 Sept
Fauske Sprint
5 : 3
Stromsgodset 2
Page 1 of 6