Sport Picks

Stadium Background

Stellenbosch FC W vs Mamelodi Sundowns W - H2H Analysis, Preview & Predictions

South Africa South Africa

Super League Women
ons. 21. okt. 2026
VS
01:00 p.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Stellenbosch FC W host Mamelodi Sundowns W in the Super League Women. Mamelodi Sundowns W go into this one as the clear favorite. Recent numbers: Stellenbosch FC W at 0.5 goals for, 2.4 against; Mamelodi Sundowns W at 2.43 for, 0.46 against. Head-to-head, Stellenbosch FC W have won 0 to Mamelodi Sundowns W's 1, with 0 draws. They last met on 6. sep. 2026, ending 1:0. Model xG sits at 0.79 vs 2.69, favoring Mamelodi Sundowns W. AI prediction: Away (2) Win — correct score tipped at 1-2.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

4%
Stellenbosch FC W
6%
Uavgjort
90%
Mamelodi Sundowns W
Uavgjort-prognose: 6% Favoritt: Mamelodi Sundowns W

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

95% / Svært Høy Sikkerhet
  • Mamelodi Sundowns W have won more games recently than Stellenbosch FC W.
  • 90% — that's where the model lands on Mamelodi Sundowns W taking it.
  • Regular Super League Women form gives a decent read on both sides.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 78%).

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 92%
Over 1.5 Mål 82%
Over 2.5 Mål 78%
Over 3.5 Mål 37.5%
Over 4.5 Mål 17%
Begge lag scorer (BTTS) 56.2%
Stellenbosch FC W Rent bur 10%
Mamelodi Sundowns W Rent bur 18%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Stellenbosch FC W Mamelodi Sundowns W
Kamper Spilt 10 28
Seire 0 22
Uavgjort 1 1
Tap 9 5
Mål Scoret 0.5 2.43
Mål Sluppet Inn 2.4 0.46
Forventede Mål (xG) 0.79 2.69
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

6. sep. 2026 Super League Women
Mamelodi Sundowns W vs Stellenbosch FC W
1:0

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Stellenbosch FC W 10 / 100
Mamelodi Sundowns W 85 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Stellenbosch FC W Mamelodi Sundowns W

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Mamelodi Sundowns W Win (2)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 1:2
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Stellenbosch FC W scored in 30% of their last 10 games.

Mamelodi Sundowns W has conceded goals in 21% of their last 28 outings.

These sides typically produce 1.00 goals when they meet.

Recent resilience: Stellenbosch FC W stayed unbeaten in 1 of the last 5 games.

Måltrender

Stellenbosch FC W VS Mamelodi Sundowns W
0.38 Mål scoret 3
2.38 Mål sluppet inn 0
75% Over 1.5 75%
50% Over 2.5 63%
25% Over 3.5 50%

Recent Form & Match History

Stellenbosch FC W

(Home)
02 Oct
Copperbelt Ladies FC W
2 : 2
Stellenbosch FC W
19 Sept
Stellenbosch FC W
0 : 3
Western Cape University W
12 Sept
Pretoria U. W
4 : 0
Stellenbosch FC W
06 Sept
Mamelodi Sundowns W
1 : 0
Stellenbosch FC W
22 Aug
Stellenbosch FC W
0 : 2
TS Galaxy W
Page 1 of 2

Mamelodi Sundowns W

(Away)
04 Oct
Richmond United FC W
0 : 8
Mamelodi Sundowns W
26 Sept
Copperbelt Ladies FC W
0 : 4
Mamelodi Sundowns W
20 Sept
Mamelodi Sundowns W
3 : 0
Pretoria U. W
11 Sept
Diepkloof W
0 : 1
Mamelodi Sundowns W
06 Sept
Mamelodi Sundowns W
1 : 0
Stellenbosch FC W
Page 1 of 6

League Standings (Group 1)

Pos Team P W D L GD Pts
1 Mamelodi Sundowns W 10 10 0 0 38:0 30
2 Pretoria U. W 10 6 1 3 16:10 19
3 Western Cape University W 10 6 1 3 14:9 19
4 TS Galaxy W 10 5 1 4 14:15 16
5 Copperbelt Ladies FC W 10 5 1 4 12:14 16
6 Richmond United FC W 10 2 2 6 8:25 8
7 Diepkloof W 10 2 1 7 8:18 7
8 Stellenbosch FC W 10 0 1 9 5:24 1
Promotion - CAF Champions League Women 2027 (Main)

League Standings (Group 2)

Pos Team P W D L GD Pts
1 JVW FC W 10 6 4 0 25:8 22
2 University of Fort Hare FC W 10 5 4 1 11:6 19
3 University of Johannesburg W 10 5 2 3 16:10 17
4 Ramatlaohle W 10 3 3 4 10:12 12
5 First Touch FC W 10 3 3 4 7:11 12
6 Tshwane University W 10 3 2 5 15:16 11
7 Ezemvelo WFC W 10 3 2 5 9:13 11
8 City Lads FC W 10 2 0 8 5:22 6
Promotion - CAF Champions League Women 2027 (Main)