Sport Picks

Stadium Background

Sturm Graz vs Marseille - H2H Analysis, Preview & Predictions

Europe Europe

Europa League Merkur-Arena, Graz
tor. 22. okt. 2026
VS
04:45 p.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Sturm Graz host Marseille in the Europa League. Form suggests where the edge lies here. Recent numbers: Sturm Graz at 1.93 goals for, 1.14 against; Marseille at 1.36 for, 1.64 against. Past meetings favor Sturm Graz slightly — 1-1-0 in wins/losses/draws. They last met on 27. okt. 1999, ending 3:2. The numbers (1.63 xG vs 1.25) point toward Sturm Graz. Home (1) are the model's selection here, or BTTS: GG.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

30%
Sturm Graz
39%
Uavgjort
31%
Marseille
Uavgjort-prognose: 39% Favoritt: Draw

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

65% / Middels Sikkerhet
  • Marseille haven't matched Sturm Graz's recent run of results.
  • 39% chance of a draw — the model doesn't see a clear favorite.
  • Continental football usually means sharper preparation from both sides.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 78%).

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 92%
Over 1.5 Mål 82%
Over 2.5 Mål 78%
Over 3.5 Mål 38%
Over 4.5 Mål 17%
Begge lag scorer (BTTS) 71%
Sturm Graz Rent bur 19%
Marseille Rent bur 10%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Sturm Graz Marseille
Kamper Spilt 28 28
Seire 15 11
Uavgjort 7 2
Tap 6 15
Mål Scoret 1.93 1.36
Mål Sluppet Inn 1.14 1.64
Forventede Mål (xG) 1.63 1.25
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

27. okt. 1999 Champions League
Sturm Graz vs Marseille
3:2
14. sep. 1999 Champions League
Marseille vs Sturm Graz
2:0

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Sturm Graz 31 / 100
Marseille 30 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Sturm Graz Marseille

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Sturm Graz Win (1)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 2:1
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Sturm Graz's goal record stands at 82% scoring rate across 28 recent games.

These sides typically produce 3.50 goals when they meet.

Marseille's defensive record shows goals conceded in 79% of 28 matches.

Sturm Graz went unbeaten in 3 of their last 5 games.

Måltrender

Sturm Graz VS Marseille
1.63 Mål scoret 1.25
1.25 Mål sluppet inn 1.63
88% Over 1.5 75%
63% Over 2.5 50%
38% Over 3.5 38%

Recent Form & Match History

Sturm Graz

(Home)
15 Oct
Bournemouth
3 : 0
Sturm Graz
10 Oct
Austria Vienna
0 : 2
Sturm Graz
02 Oct
Sturm Graz
3 : 1
Floridsdorfer AC Wien
20 Sept
Salzburg
3 : 0
Sturm Graz
16 Sept
Sturm Graz
0 : 0
Rennes
Page 1 of 6

Marseille

(Away)
15 Oct
Marseille
0 : 1
Olympiacos Piraeus
11 Oct
Troyes
0 : 2
Marseille
20 Sept
Marseille
1 : 2
PSG
17 Sept
Besiktas
4 : 1
Marseille
11 Sept
Rennes
1 : 0
Marseille
Page 1 of 6

League Standings

Pos Team P W D L GD Pts
1 Juventus 2 2 0 0 7:1 6
2 Bayer Leverkusen 2 2 0 0 6:0 6
3 Benfica 2 2 0 0 6:1 6
4 Besiktas 2 2 0 0 7:3 6
5 Bournemouth 2 2 0 0 5:1 6
6 Omonia 2 2 0 0 4:0 6
7 Ferencvaros 2 2 0 0 5:2 6
8 Lyon 2 2 0 0 5:3 6
9 Sunderland 2 2 0 0 3:1 6
10 Olympiacos Piraeus 2 2 0 0 3:1 6
11 Sparta Prague 2 1 1 0 5:2 4
12 Royale Union SG 2 1 1 0 4:1 4
13 Rennes 2 1 1 0 2:1 4
14 Din. Zagreb 2 1 1 0 1:0 4
15 Crystal Palace 2 1 0 1 6:3 3
16 AC Milan 2 1 0 1 4:2 3
17 Jagiellonia 2 1 0 1 4:3 3
18 OFI Crete 2 1 0 1 3:2 3
19 Torreense 2 1 0 1 3:3 3
20 AZ Alkmaar 2 1 0 1 2:2 3
21 Salzburg 2 1 0 1 1:4 3
22 Real Sociedad 2 0 1 1 2:3 1
23 Lillestrom 2 0 1 1 2:3 1
24 Levski Sofia 2 0 1 1 1:2 1
25 H. Beer Sheva 2 0 1 1 1:2 1
26 Sturm Graz 2 0 1 1 0:3 1
27 Nijmegen 2 0 1 1 1:6 1
28 Celta Vigo 2 0 0 2 1:3 0
29 Anderlecht 2 0 0 2 1:3 0
30 Hoffenheim 2 0 0 2 2:5 0
31 Plzen 2 0 0 2 1:5 0
32 Marseille 2 0 0 2 1:5 0
33 Celtic 2 0 0 2 2:7 0
34 Ararat-Armenia 2 0 0 2 2:7 0
35 Celje 2 0 0 2 0:5 0
36 Lech Poznan 2 0 0 2 0:8 0
Promotion - Europa League (Play Offs: 1/8-finals)
Promotion - Europa League (Play Offs: 1/16-finals)