Sport Picks

Stadium Background

Sunrise vs Etoile de L'Est - H2H Analysis, Preview & Predictions

Rwanda Rwanda

Premier League
lør. 24. okt. 2026
VS
01:00 p.m.
Vårt Tips

Kampsammendrag

Sunrise host Etoile de L'Est in the Premier League. Both sides' recent runs tell most of the story. Sunrise have averaged 0.85 scored and 1.33 conceded recently, against Etoile de L'Est's 0.57 scored and 1.32 conceded. Head-to-head, Sunrise have won 1 to Etoile de L'Est's 0, with 1 draws. They last met on 20. jan. 2024, ending 2:2. xG projections (0.94 - 1.00) back Sunrise to edge this. Home (1) are the model's selection here, or BTTS: GG.

Seierssannsynlighet

Beregnet fra 10 000 simulerte kamper basert på hjemmebanefordel og form

90%
Sunrise
6%
Uavgjort
4%
Etoile de L'Est
Uavgjort-prognose: 6% Favoritt: Sunrise

Modellens Sikkerhet

Aggregert sikkerhetsskår

95% / Svært Høy Sikkerhet
  • Sunrise's 0.85 goals per match outpaces what Etoile de L'Est have produced (0.57).
  • Model gives Sunrise a 90% chance of winning this.
  • Regular Premier League form gives a decent read on both sides.
  • Høy effektivitet tyder på en målrik kamp (Sannsynlighet for Over 2.5: 78%).

Målsannsynlighet

Forventninger for målmarkeder basert på xG-historie

Over 0.5 Mål 92%
Over 1.5 Mål 82%
Over 2.5 Mål 78%
Over 3.5 Mål 12.5%
Over 4.5 Mål 6%
Begge lag scorer (BTTS) 63.8%
Sunrise Rent bur 20%
Etoile de L'Est Rent bur 16%

Siste Formanalyse

Snitt per kamp

Metrikk Sunrise Etoile de L'Est
Kamper Spilt 27 28
Seire 7 7
Uavgjort 7 5
Tap 13 16
Mål Scoret 0.85 0.57
Mål Sluppet Inn 1.33 1.32
Forventede Mål (xG) 0.94 1.00
Forventede Mål Sluppet Inn (xGA) 1.10 1.40

H2H

Historiske suksessrater i nøkkelmarkeder

20. jan. 2024 Premier League
Etoile de L'Est vs Sunrise
2:2
26. aug. 2023 Premier League
Sunrise vs Etoile de L'Est
1:0

SokaPicks Momentum-Indeks

Akkumulert formindeks justert for motstander og slitasje (0-100)

Sunrise 85 / 100
Etoile de L'Est 10 / 100
Slik kalkuleres det: Vektet formel av formkurve (60%), måldifferanser (20%), hjemmebanefordel (10%) og fravær (10%).

Angreps- og Forsvarsstyrke

ANGREP FORSVAR POSSESJON DISIPLIN
Sunrise Etoile de L'Est

Modell-Prognose

Resultatfrekvenser og hovedmarkeder

Hovedtips Sunrise Win (1)
Sekundærtips Over 2.5 Goals or BTTS Yes
Correct Score 2:1
BTTS Prognose Yes (GG)
Over/Under Tips Over 2.5

Smart Innsikt

Mønstre oppdaget automatisk av systemet

Etoile de L'Est has conceded goals in 68% of their last 28 outings.

These sides typically produce 2.50 goals when they meet.

Recent resilience: Sunrise stayed unbeaten in 4 of the last 5 games.

Etoile de L'Est lost 3 of their last 5 games.

Måltrender

Sunrise VS Etoile de L'Est
0.75 Mål scoret 0.63
1.38 Mål sluppet inn 1.13
63% Over 1.5 50%
50% Over 2.5 38%
25% Over 3.5 0%

Recent Form & Match History

Sunrise

(Home)
17 Sept
Rayon Sport
1 : 1
Sunrise
05 Sept
Etincelles
0 : 0
Sunrise
11 May
Sunrise
3 : 1
Marines
04 May
Amagaju
1 : 0
Sunrise
28 Apr
Sunrise
2 : 1
Gorilla
Page 1 of 6

Etoile de L'Est

(Away)
15 Sept
Etoile de L'Est
1 : 2
Gicumbi
12 Sept
Etoile de L'Est
0 : 0
Kigali FC
05 Sept
Amagaju
2 : 0
Etoile de L'Est
11 May
Etoile de L'Est
0 : 3
Bugesera
04 May
Police
1 : 2
Etoile de L'Est
Page 1 of 6

League Standings

Pos Team P W D L GD Pts
1 Gicumbi 4 3 0 1 5:3 9
2 Etincelles 4 2 1 1 2:2 7
3 Gorilla 3 2 0 1 2:1 6
4 Amagaju 3 1 1 1 2:1 4
5 Marines 3 1 1 1 4:4 4
6 Kiyovu 4 1 1 2 1:2 4
7 Kigali FC 4 1 1 2 1:4 4
8 APR 1 1 0 0 4:2 3
9 Al Hilal Omdurman 1 1 0 0 2:0 3
10 Mukura Victory Sports 2 1 0 1 2:1 3
11 Bugesera 2 1 0 1 2:1 3
12 Police 2 1 0 1 2:2 3
13 Musanze 2 1 0 1 1:1 3
14 Sunrise 2 0 2 0 1:1 2
15 Al Merreikh 1 0 1 0 0:0 1
16 Rayon Sport 2 0 1 1 1:2 1
17 Etoile de L'Est 3 0 1 2 1:4 1
18 Gasogi United 1 0 0 1 0:2 0
Promotion - CAF Champions League 2027/2028 (Qualification)
Promotion - CAF Confederation Cup 2027/2028 (Qualification)